2020 Feb 29 Sat | جمعه, 09 اسفند 1398

University

کمیسیون تخصصی پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی: بررسی نقطه نظرات روسای واحدهای دانشگاه درخصوص ابلاغ آیین‌نامه ها و شیوه‌نامه های حوزه تحقیقات و فناوری

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به شکل عملیاتی، جهادی، حضوری و مسئله‌محور، به سمت دانشگاه فن‌آور حرکت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیسیون تخصصی پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئوکنفرانس با موضوع تحقیقات، فناوری و نوآوری با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با اشاره به موضوع برگزاری جلسه کمیسیون تخصصی پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی، تاکید کرد: این جلسه به منظور بررسی نقطه نظرات روسای واحدهای دانشگاه درخصوص آیین‌نامه ها و شیوه‌نامه هایی است که در حوزه تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که دانش به فناوری و ثروت تبدیل نشده باشد، علم لاینفع است. علم با تبدیل به ثروت سالم می تواند در خدمت رفاه و پیشرفت بشریت باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور، از توانمندی های بالایی در نیروی انسانی و تجهیزات برخوردار است، اظهار داشت: این دانشگاه با پتانسیل های موجود، می تواند منشأ تحولات بزرگی در کشور باشد. ایجاد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری درواقع یک نوآوری است که می تواند طلایه‌دار یک موفقیت بزرگ برای دانشگاه باشد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم حرکت به سمت دانشگاه فن‌آور، تصریح کرد: در صورتی که دانشگاه ها به سمت فن‌آوری حرکت کنند، نقش بسیار پررنگی در زندگی افراد جامعه خواهند داشت و تلاش در این جهت، یک وظیفه ملی، میهنی و دینی است.

 

دکتر دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه فضای تحقیقاتی و فناوری باید در دانشگاه فضایی عملیاتی باشد نه صرفاً آیین‌نامه‌ای، بیان کرد: سعی داریم به شکل عملیاتی، جهادی، حضوری و مسئله‌محور و در قالب یک برنامه کلان، به سمت دانشگاه فن‌آور حرکت کرده و ظرف دو سال آینده ثروت های دانش بنیان برمبنای اقتصاد دانش بنیان، دانش و فناوری را برای دانشگاه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه آیین‌نامه، شیوه‌نامه و بخشنامه فقط ابزاری برای بهتر کار کردن است، اظهار داشت: از هر پیشنهادی که بتواند آیین‌نامه ها را در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا دهد، استقبال می شود.

در این جلسه روسای واحد ها به صورت ویدئو کنفرانس به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص آیین نامه های دانشگاه در حوزه تحقیقات و فناوری پرداختند.