2020 Feb 28 Fri | جمعه, 09 اسفند 1398

University

برگزاری چهاردمین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، چهاردمین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر پیام نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه برگزار شد.

دکتر نجفی در این جلسه با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر طهرانچی، اظهار داشت: در این شیوه‌نامه مقرر شده ذیل شورای اقتصاد دانش بنیان، سه کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش بنیان» و «ارزیابی» تشکیل شده تا  طرح‌های دانش بنیان دانشگاه را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه طرح‌های دانش بنیان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا به شورای امور اقتصاد دانش بنیان ارجاع می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح‌ها پس از بررسی در این شورا، به کمیته‌ها ارجاع شده و پس از ارزیابی و بررسی نهایی، برای مشارکت دانشگاه در طرح‌های اقتصادی تصمیم‌گیری لازم اتخاذ می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اولین جلسه کمیته دانش بنیان در راستای ابلاغ «شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی» برگزار شده، ابراز امیدواری کرد با برگزاری جلسات مستمر، فعالیت‌های دانش بنیان و درآمدهای دانشگاه افزایش یابد.

در ادامه این جلسه، دکتر داود ثمری مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی دانش بنیان، فعالیت‌ها را تخصصی‌تر پیگیری می‌کند، متذکر شد: حضور افراد متخصص در این کمیته‌ها باعث خواهد شد طرح‌های دانش بنیان به سمت تجاری‌سازی پیش برود.

دکتر ثمری با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای امور اقتصاد دانش بنیان فراهم شده است، ابراز امیدواری کرد با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، طرح‌های دانش بنیان در واحدهای دانشگاه عملیاتی و تجاری سازی شود.

 

شایان ذکر است پانزدهمین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان در روز یکشنبه مورخ 12 خرداد 1398 ساعت 9 صبح با حضور استان های آذبایجان غربی ، آذربایجان شرقی و اردبیل به ریاست محترم آقای دکتر دهقانی فیروزآبادی با محوریت بررسی طرح های اقتصاد دانش بنیان ، برنامه عملیاتی سال 98 و گزارش از قابلیت ها و امکانات شرکت های دانش بنیان واحدهای استان برگزار خواهد شد.