2019 Apr 18 Thu | پنج شنبه, 29 فروردين 1398

University

برگزاری کارگاه های ارائه محصول و مراحل ثبت مجوز در حاشیه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت تجهیزات پزشکی

دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر ومدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت  در بازدید از اولین فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت تجهیزات پزشکی با گفتگو با مسئولان غرفه‌ها و پژوهشگران حاضر در فن بازار  درجریان فرآیند تولید اولیه محصولات آنان قرار گرفت.دکتر مسائلی در ادامه بازدید از نمایشگاه فن بازار در کارگاهی  در جمع غرفه داران و پژوهشگران حاضر ضمن بیان مختصر الزمات قانونی و نظارتی وزارت بهداشت بر تولید، از اعلام آمادگی کامل اداره کل تجهیزات پزشکی برای آموزش مسئولان فنی شرکت ها خبر داد و افزود: برگزاری و شرکت مدیران شرکت های دانش بنیان تولیدی تجهیزات پزشکی در ایندوره های آموزشی می تواند مسیر پیشرفت آنها را هموار کند و می توانیم آنان را در این مسیرحمایت کنیم.

 

دکتر حسین وطن پور، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه با بیان اینکه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی بسیار جذاب و بی نظیر بود، خاطرنشان کرد: از ابتکار این دانشگاه در دعوت از صندوق‌های سرمایه گذاری در کنار صاحبان ایده و فناور‌ها در این فن بازار تشکر می‌کنم.وی با تأکید بر اینکه آموزش و پژوهش به تنهایی کافی نیست، افزود: باید تولیدات علمی را به محصول تبدیل و اشتغال ایجاد کنیم.

 

همچنین کارگاهی با همکاری اتاق بازرگانی ایران-سوئد و صندوق سرمایه گذاری کارن به طور مشترک و به منظور آشنايي با تجاري سازي محصولات برگزار  شد.   

 

دکتر محمدرضا شفاعتی مخترع طرح برتر دانش بنیان کیت بومی تشخیص سریع سرطان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز در خصوص مراحل ثبت مجوز نیز در قالب یک کارگاه آموزشی با واحدها ، شرکت ها، صندوق های سرمایه گذاری و شتاب دهنده ها  به مذاکره نشستند.

 

همچنین در اولین فن باز دانشگاه آزاد اسلامی ، کارگاه آموزشی با هماهنگی دکتر وحید کیا و تدریس آقای مهندس عباس محب اصفهانی در باب نگاه اجمالی به روش های نمونه سازی سریع در حوزه تجهیزات پزشکی از طریق پرینتر سه بعدی برگزار شد.

 

 

شایان ذکر است در نخستین فن‌بازار دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه‌گذاران و صندوق‌های خطرپذیر و شتاب‌دهنده‌ها با صاحبان محصولات دانش‌بنیان به منظور سرمایه گذاری، تجاری سازی و تولید انبوه تعامل داشتند.