2021 Jun 13 Sun | یکشنبه, 23 خرداد 1400

University

افتتاحیه اولین فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت تجهیزات پزشکی

 

اولین نمایشگاه فن بازار در حوزه تجهیزات پزشکی ‌با همکاری اداره کل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه و معاونت علوم پزشکی دانشگاه به منظور تعامل مستقیم صندوق های سرمایه گذاری با واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان آغاز به کار کرد.
در این رویداد پژوهشی محصولات متعددی از سوی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور‌ که دارای نوآوری در زمینه تخصصی خود هستند، انتخاب و ارائه شده است.
این محصولات عمدتاً در مراکز رشد یا مراکز تحقیقاتی تولید شده و دارای قرارداد با واحدهای دانشگاهی خود هستند.
دکتر پیام نجفی مدیرکل اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تصریح کرد: در این نمایشگاه 110 محصول برای تجاری سازی عرضه شده است.
دکتر نجفی افزود: برای برگزاری سلسله فن بازار در بخش های تخصصی با موضوعات مختلف درخصوص محصولات مراکز رشد و فناوری با حضور سرمایه گذاران و صندوق های سرمایه گذاری برنامه ریزی کرده ایم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این فن بازار این است که محصولات ساخته شده در دانشگاه را برای         سرمایه گذاران و همچنین صندوق های سرمایه گذاری معرفی کنیم تا این محصولات تجاری سازی و وارد بازار شود. همچنین در آینده فن بازارهایی با موضوعات گیاهان دارویی، انرژی و آب برگزار خواهد شد.
اولین نمایشگاه فن بازار تجهیزات پزشکی در محل دائمی نمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی واقع در سازمان مرکزی طبقه فوقانی پارکینگ طبقانی ازتاریخ (17 آذر) به مدت سه روز برگزار شده است.