2019 Apr 18 Thu | پنج شنبه, 29 فروردين 1398

University

برگزاری جلسه هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی با صندوق های پژوهش و فناوری و شرکت های سرمایه گذاری

جلسه هم اندیشی با صندوق های پژوهش و فناوری و شرکت های سرمایه گذاری با حضور دکتر نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ یکشنبه مورخ 13 آبان 97 برگزار شد.                                                                                                                                                                     

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر پیام نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هم اندیشی با صندوق های پژوهش و فناوری و شرکت های سرمایه گذاری اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی سهم بسزایی در بحث توسعه فضای کسب و کار دانش بنیان در کشور دارد.وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های مهم دانشگاه آزاد اسلامی، گستردگی واحدهای آن در سطح کشور است، خاطرنشان کرد: این موضوع فرصت بسیار بزرگی برای دانشگاه است و می تواند در زمینه توسعه امور دانش بنیان تأثیرگذار باشد.                                                                                                                                                              

دکتر نجفی در ادامه با ارائه آماری از مراکز رشد، هسته های فن­آور و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی،تاکید کرد: در حال حاضر 128 مرکز رشد، 136هزار و 451 مترمربع فضای مراکز رشد در واحدهای دانشگاهی، 601 هسته فن­آور و 1244 محصول تولیدشده توسط شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که قطعاً ظرفیت دانشگاه بیش از این موارد است.                                                                                                                                                                             

مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه با توجه به ظرفیت و پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی، فرصت های سرمایه گذاری بسیار خوبی در این دانشگاه فراهم است، تصریح کرد: برخی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از نظر توانمندی و محصولات دانش بنیان بسیار شگفت انگیز هستند و می توانند به محلی برای سرمایه گذاری صندوق های پژوهش و فناوری تبدیل شوند.                                                                                                                                 

  دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال یک همکاری مستمر با صندوق های سرمایه گذاری است   

   وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال یک همکاری مستمر با صندوق های سرمایه گذاری است، افزود: سعی ما بر این است که یک نمایشگاه دائمی با صندوق های سرمایه گذاری ایجاد کنیم و به تناوب محصولات دانش بنیان خود را در معرض خرید، فروش و معاوضه قرار دهیم. در واقع ایجاد یک فضای کسب و کار و تبادل نظر از اهداف ماست. البته ظرفیت سازی و طراحی این نمایشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.        

  دکتر داود ثمری مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه ایده در دانشگاه آزاد اسلامی به وفور یافت می شود، تأکید کرد: رسالت صندوق های سرمایه گذاری، تبدیل ایده به محصول و ایجاد ثروت است. بنابراین این دو حوزه می توانند با یک همکاری مشترک، زمینه ایجاد فضای کسب و کار در کشور را فراهم کنند. وی از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری با صندوق های سرمایه گذاری خبر داد.                         

  در ادامه این نشست، مسئولان صندوق های پژوهش و فناوری و شرکت های سرمایه گذاری به بیان نظرات و پیشنهادات خود درخصوص همکاری و ارتباط با دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.