2019 Apr 18 Thu | پنج شنبه, 29 فروردين 1398

University

برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس استانی با محوریت پژوهش و فناوری و اقتصاد دانش بنیان

 

جلسه ویدئو کنفرانس استانی با محوریت پژوهش و فناوری و اقتصاد دانش بنیان   با حضور دکتر محمد مهدی طهرانچی ، سرپرست محترم دانشگاه آزاد اسلامی ،  دکتر بیژن رنجبر ماون محترم پژوهش و فناوری دانشگاه ، آقای دکتر پیام نجفی مدیرکل دفتر اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری و دکتر حامد افشاری  مدیرکل محترم کارآفرینی و تجاری سازی مورخ 30/07/1397تشکیل گردید.

دکتر محمد مهدی طهرانچی در این جلسه با تأکید بر اقتصاد و اشتغال دانش­ بنیان،اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اشتغال دانش­ بنیان، هیچ مرکز رشدی نباید تعطیل شود، بلکه باید تقویت، حمایت و توسعه یابد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه فناوری نانو، خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در این نمایشگاه با ارائه 220 محصول فناورانه و دستاوردهای پژوهشی واحدهای دانشگاهی سراسر کشور خوش درخشید و افتخاری دیگر کسب کرد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف این دانشگاه از توسعه مراکز رشد، پارک­ های علم و فناوری و شرکت­ های دانش ­بنیان، حل مسائل کشور و درآمدزایی است، اظهار داشت: رؤسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی صرفاً به دنبال توسعه مراکز تحقیقاتی خویش نباشند، بلکه با تدوین برنامه­ های درآمدزایی و ارائه طرحهای دانش ­بنیان علاوه بر حل مسائل و معضلات کشور در زمینه ­های گوناگون، منابع درآمدی جدیدی نیز ایجاد کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: 50 درصد درآمدهای غیرشهریه ­ای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید از اقتصاد دانش ­بنیان حاصل شود که این امر نیازمند برنامه ­ریزی براساس مزیت­ های منطقه­ ای است و رؤسای واحدهای دانشگاهی باید به جد تحقق آن را دنبال کنند.

دکتر طهرانچی خطاب به رؤسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: باید تا پایان امسال 40 دبیرخانه برنامه ­های علمی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ­های مختلف کشور راه ­اندازی شود که تمامی مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شرکت­ های دانش ­بنیان را در بر­گیرد که تلاش همه این ها معطوف به سرمایه ­گذاری و   بهره وری شود.

در طرح­ های پژوهشی منافع ملی و مصالح جامعه را در نظر داشته باشید

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطرنشان ساخت: در طرح­ های پژوهشی صرفاً به دنبال کسب درآمد و ایجاد منابع مالی جدید برای دانشگاه نباشید؛ بلکه منافع ملی و مصالح جامعه را نیز در نظر داشته باشید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: واحدهای دانشگاهی هیچ سهامی در شرکت­های دانش ­بنیان ندارند و اصل کار بر اقتصاد دانش­ بنیان و فروش پتنت است.